bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Terapia traumy

portfolio_04
portfolio_03
portfolio_02

W terapii traumy, z wielką ostrożnością i szacunkiem do doświadczeń, które stały się Twoim udziałem, pomagam w odbudowywaniu tego, co trauma zabrała. I choć świat po doświadczeniu traumy nigdy już nie będzie taki sam, chodzi o to by stał się na nowo względnie bezpieczny, a relacja ze sobą na nowo serdeczna.
W pracy z traumą dużo poświęcam stabilizacji. Temu co służy ponownemu zaufaniu sobie i ciału. Na zwiększeniu sprawczości, zrozumieniu co się stało, zrozumieniu reakcji swojego ciała i powrót do realności tu i teraz. Jeśli jest gotowość i stabilizacja można  zająć się opowiadaniem/ przetwarzeniem tego co się stało by pomóc zintegrować to doświadczenie, które choć zawsze pozostanie bolesnym wspomnieniem, nie rządziło całym życiem. W terapii traumy do przetworzenia bolesnych wspomnień używam najczęściej podejścia EMDR   ( Eye Movement Desensitization and Reprocesing)
Ważne by terapia traumy pozwoliła też wrócić do siebie, do społeczności, wyjść z izolacji. Bo choć nie masz wpływu na to co Ci zrobiono albo co Ci się przydarzyło, masz wpływ na to co zrobisz z tym teraz.

 

WCZESNA INTERWENCJA

Jeśli zdarzenie traumatyczne zdarzyło się stosunkowo niedawno, do 3 miesięcy, zadzwoń, napisz o tym, żeby uzyskać szybszą pomoc.  Z niedawną  tramą pracuję przy użyciu protokołu ASSYST do wczesnej interwencji. Wtedy najważniejsze jest bezpieczeństwo i stabilizacja. Jako, że w traumie wspomnienia zostają zapisane w sposób nieadaptacyjny, praca pomaga zmniejszyć często trudną do zniesienia intensywność emocjonalno-zmysłowo-cielesną tego wspomnienia. Wczesna interwencja zwiększa szansę na to, że ostry zespół stresu ( ASD) nie przekształci się w zespół stresu pourazowego (PTSD) W ramach spotkań z wczesnej interwencji nie będę Cię pytać o szczegóły wydarzenia, jeśli nie będziesz mieć gotowości o nich mówić.

Koszt 120 zł/60 min