bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

001: Zapowiedź podcastu: zwiastun

17 kwietnia 2020by Kamila Kielar0

Cześć, tu Kamila Kielar i podcast Drzazgi Świata. To mój autorski program, w którym razem z moimi gośćmi rozbieramy świat na drobne drzazgi i rozmawiamy o tym, co nas w tym świecie uwiera.

Okładka podcastu, fot. Krzysztof Story

Może kojarzysz mnie z różnorodnych festiwali czy konferencji. Dziś też jestem przed mikrofonem, ale w ten sposób będę mogła być z Tobą częściej niż tylko od festiwalu do festiwalu.

Podcast Drzazgi Świata to bardziej uważne spojrzenie: na przyrodę, społeczeństwo, outdoor. Będziemy rozmawiać o tym, jak popularność neoszamanizmu oddziaływuje na rdzenne kultury Ameryki Południowej, a mur Trumpa na przyrodę. Zadamy sobie pytanie co jest złego w jeżdżeniu po świecie za parę dolarów dziennie i czemu Australia i Kanada nie są takimi idealnymi krajami, jak często się je pokazuje w mediach. Zastanowimy się, dlaczego warto pokazywać brzydkie miejsca i w jaki sposób opisujemy nasze wakacje w internecie, czyli jaki tak naprawdę jest koszt idelnego zdjęcia na Instagramie? Jak opowiadać o miejscach, które chcemy chronić? Kto wciaga przyrodę w rozgrywkę polityczną? I w końcu: jak opowiadać o tematach trudnych? Czyli poruszymy te wszystkie tematy i pytania, które pojawiają się wraz ze zmieniającym się światem i które z roku na rok będą coraz bardziej aktualne.

Będziemy stawiać pytania, ale też będziemy dawać konkretne rozwiązania.

Moimi goścmi są reporterzy, dziennikarze, ludzie nauki, aktywiści, fotografowie i ci podróżnicy, których wyprawy niosą ze sobą wartość, wiedzę i przesłanie. Czasem też będę opowiadać samodzielnie.

Nie będzie czarno-biało. Nie będzie uproszczonych wizji rodem z ulotek biur podróży. Podróże potraktujemy je jako pretekst do mówienia o rzeczach ważniejszych. Wierzę, że można własne podróże wykorzystać jako przekaz.

fot. Marek Drabik

Podcast będziecie mogli odsłuchać zupełnie za darmo i będzie dostępny dla każdego: na Spotify, w twojej ulubionej aplikacji podcastowej, którą masz w swoim telefonie czy na dedykowanej stronie www.drzazgiswiata.pl. Na stronie znajdziesz również opis każdego odcinka, zdjęcia oraz artykuły.

Z kolei po sprawy bieżące wpadnij na Facebooka, a po moje zdjęcia przyrodnicze Instagrama.

Możesz również wesprzeć moją działalność w serwisie Patronite – szczegóły przeczytasz na stronie www.patronite.pl/kamilakielar . Dzięki temu podcast będzie mógł się rozwijać, wychodzić regularnie i po prostu być coraz lepszy.

Cieszę się, że jesteś i że możemy mieć kontakt w formacie audio.

Do usłyszenia!

https://www.instagram.com/p/B-AVAc8Ff0s/

Podziel się

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *